Postní zamyšlení - 5. neděle postní a 5. týden postní

5. neděle postní

22. března 2015

Jan 12,20-33

Přišla hodina, kdy bude Syn člověka oslaven.

(Jan 12,23)

Známe to dobře u špičkových sportovců, vědců či umělců. Sláva je cena za dřinu, odříkání, námahu, vydání sebe sama. Chceš-li vítězit, bude tě to něco stát. (A může to být vztaženo i na manželství.) Ježíš dává sám sebe a vyzývá k následování. Jeho sláva není pomíjející, je věčná. Jeho vyvýšení na kříž je zároveň jeho oslavením. K jeho smrti patří vzkříšení. Jen my se ustrašeně bojíme vítězství, protože je spojeno s křížem. Důvodem Ježíšova přijetí vůle Otce není snaha o popularitu, pravým důvodem je láska. Máme tedy o co prosit. Bez bázně vyznávejme, ba přímo hlásejme, že Kristus byl ukřižován za nás. Mluvme o tom ne se strachem, ale s radostí, ne se studem, ale s chloubou.“

sv. Augustin, Sermo Guelferbytanus 3

5. postní týden

pondělí – 23. března 2015

Já jsem světlo světa. Jan 8,1-11

Věřící může ztratit víru účinkem svých neuspořádaných vášní, zatímco pohan se může stát věřícím skrze pokoru.

úterý – 24. března 2015

Ten, který mě poslal, je se mnou. Jan 8,21-30

Stávejme se ostrovy milosrdenství uprostřed moře lhostejnosti.

středa – 25. března 2015 – Slavnost Zvěstování Páně

Maria řekla: Jsem služebnice Páně. Lk 1,26-38

Uzel vzniklý neposlušností Evy byl rozvázán poslušností Marie.

čtvrtek – 26. března 2015

Kdo zachovává mé slovo, nezemře navěky!

Jan 8,51-59

Prosme o milost otevřít své srdce Božímu slovu.

pátek – 27. března 2015

Židé chtěli Ježíše kamenovat. Jan 10,31-42

Jdeme cestou Ježíše Krista? Cestou ponížení, pokory, snížení se ke službě, přijetí nepochopení a utrpení?

sobota – 28. března 2015

Mnoho lidí v Ježíše uvěřiloN Jan 11,45-56

Křesťan je povolán k tomu, aby do každého prostředí přinášel zvěst, že Bůh je větší než náš hřích.

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.