Agregátor zdrojů

Katolický týdeník: 90 let Vatikánského rozhlasu

cirkev.cz - St, 24/02/2021 - 10:15
Katolíky po celém světě, a nejen je, spojuje Vatikánský rozhlas už 90 let. Vysílá nepřetržitě od 12. února 1931. Zve k poslechu papežových promluv a zpráv ze života církve, k modlitbě i rozjímání. Jakou roli hrála česká redakce v minulosti a kam se ubírá nyní?

Katolický kostel v Nigérii podpálili a zničili ozbrojení bandité

cirkev.cz - Út, 23/02/2021 - 16:15
Na severu Nigérie ve státě Kaduna zničili „ozbrojení bandité“ katolický kostel Svaté rodiny. Útočníci zaútočili na vesnici Kikwari v provincii Kajuru, podpálili kostel a další dvě budovy. Obyvatelé uprchli do bezpečí, jakmile byli upozorněni na výskyt banditů v jejich oblasti.

Zapalme svíčku za oběti komunismu!

cirkev.cz - Út, 23/02/2021 - 15:45
V předvečer výročí komunistického převratu z roku 1948, ve středu 24. února, se od 18.00 hodin uskuteční u pomníku na pražském Újezdě setkání za oběti komunismu. Vzhledem k epidemické situaci se zájemci mohou připojit pouze on-line. Dění u pomníku bude možné sledovat na Youtube a na Facebooku. Připojit se lze alespoň symbolicky zapálením svíčky ve svém domově.

Arcibiskup Gallagher: Omezení lidských práv pouze v případě naprosté nutnosti

cirkev.cz - Út, 23/02/2021 - 15:30
Šéf vatikánské diplomacie vystoupil na 46. zasedání Rady OSN pro lidská práva. Ve svém příspěvku si všímá, že některá opatření zaváděná vládami s cílem zajistit sanitarní bezpečnost narušují svobodné uplatňování lidských práv. Arcibiskup Paul R. Gallagher zdůraznil, že jedním z nejzávažnějších problémů je prohlubující se eroze práva na náboženskou svobodu. Připomněl, že toto právo má chránit nejen svobodu svědomí, ale také veřejné vyznávání víry, jak formou bohoslužebné praxe tak vyučování.

Poslední možnost zvrátit rozhodnutí české vlády o krácení Evropského sociálního fondu

cirkev.cz - Po, 22/02/2021 - 15:45
Česká vláda při nastavování alokací a pravidel čerpání evropských prostředků podceňuje význam prevence v oblasti sociálního vyloučení a propadu lidí do bytové nouze. Neziskové organizace, včetně Charity Česká republika, již dlouho bijí na poplach.

Svatý otec schválil dekrety u osmi kandidátů na cestě ke svatosti

cirkev.cz - Po, 22/02/2021 - 11:15
Papež František přijal v pátek 19. února 2021 na audienci kardinála Marcella Semerara, prefekta Kongregace pro svatořečení, který mu předložil ke schválení dekrety u osmi kandidátů, se kterými jsou vedeny beatifikační procesy. Svatý otec schválil zázrak připisovaný italské laičce a u dalších sedmi kandidátů uznal jejich hrdinské ctnosti.

Tříkrálové pokladničky rozpečetěny, dárci letos sbírku podpořili 80 miliony korun

cirkev.cz - Po, 22/02/2021 - 11:00
Příspěvky v pokladničkách Tříkrálové sbírky jsou sečteny a výsledná částka z nich dosáhla celkem 52,3 milionů korun. Dalších téměř 24 milionů přinesla on-line koleda na webových stránkách sbírky a přes 4 milióny doputovaly od štědrých dárců před DMS. Celkem tak letošní Tříkrálová sbírka přinesla potřebným 80,3 milionů. Ačkoli loňský součet byl o více než 50 milionů příznivější, tak dobrý výsledek letos nikdo nečekal. Kvůli epidemiologické situaci se totiž letos tradiční koleda musela obejít bez toho hlavního: bez koledníků v ulicích. Sbírku lze stále podpořit on-line až do konce dubna, prostřednictvím DMS a převodem na účet dokonce celoročně.

Přímé přenosy bohoslužeb od 22. do 28. února 2021

cirkev.cz - Po, 22/02/2021 - 08:00
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, Radiu Proglas a České televizi.

Za skutečnou katolicitu, pluralitu kultur a názorů

Rádio Vaticana - Ne, 21/02/2021 - 17:51

Prefekt vatikánského Úřadu pro komunikaci se zamýšlí nad 90. výročím Vatikánského rádia a nad silou tohoto média, které “nepospíchá”. V dnešním vzájemně propojeném světě spočívá bohatsví rozhlasu v “pozornosti k  těm, kdo nemají hlas, k zapomenutým situacím a úctě k pluralitě kultur a názorů”.

Papež František: Vírou, modlitbou a pokáním překonáváme zlo

cirkev.cz - Ne, 21/02/2021 - 12:45
Papež František dnes hovořil k poutníkům, shromážděných na náměstí svatého Petra u pravidelné modlitby Anděl Páně, o tom, že nám Boží slovo ukazuje cestu, jak plodně prožít 40 dnů postní doby, do které jsme právě vstoupili.

Papež František přijal rezignaci kardinála Roberta Saraha

cirkev.cz - So, 20/02/2021 - 20:15
Papež František dnes přijal rezignaci kardinála Roberta Saraha jako prefekta Kongregace pro bohoslužbu a svátosti.

Videokázání (nejen) pro děti - 1. neděle postní

cirkev.cz - So, 20/02/2021 - 13:30
Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti 1. neděle postní

Arcidiecézní charita Praha vyhlašuje sbírku respirátorů pro potřebné

cirkev.cz - Pá, 19/02/2021 - 20:45
Od úterý 23. února vstoupí v platnost povinnost používat v obchodech, veřejné dopravě a nemocnicích respirátory, nanoroušky či dvě chirurgické roušky. Pro lidi, kteří jsou v hmotné nouzi, může být obtížné toto nařízení naplnit. Arcidiecézní charita Praha chce pomoci a vyhlašuje sbírku respirátorů pro potřebné.

Papeže by chtěli všichni

Rádio Vaticana - Pá, 19/02/2021 - 20:19

Český velvyslanec při Svatém stolci Václav Kolaja se účastnil setkání papeže Františka s diplomatickým sborem v pondělí 8. února. Novoroční setkání s reprezentanty států, které mají diplomatickém zastoupení při Svatém stolci, se letos v odehrálo rozlehlém sálu, tzv. Loggii požehnání, nad vestibulem Baziliky sv. Petra. Papežská promluva při této příležitosti tradičně představuje široký přehled postojů a vyjádření ke světovému dění.

Papež: Připusťme, aby na nás – jako na Samaritána – dolehlo utrpení druhých

cirkev.cz - Pá, 19/02/2021 - 15:30
V krizích odkrýváme své srdce – jeho pevnost, slitovnost, velikost anebo malost, připomíná papež František účastníkům kongresu o náboženské výchově, který dnes začal v Los Angeles.

Františkáni ze Svaté země nabízí během postní doby virtuální křížovou cestu

cirkev.cz - Pá, 19/02/2021 - 14:30
S ohledem na epidemickou situaci připravili bratři františkáni z kustodie Svaté země virtuální alternativu křížové cesty. Uvědomili si, že ani letos poutníci nemají možnost do Svaté země dorazit, a tak chtějí poskytnout věřícím způsob, jak se připojit ke křížové cestě, která je spojí s jeruzalémskou Via Dolorosa.

Slavnostní uvedení monografie o sv. Ludmile

cirkev.cz - Pá, 19/02/2021 - 13:30
V bazilice sv. Jiří na Pražském hradě se konala 18. února 2021 mše svatá se slavnostním uvedením monografie Ludmila – Kněžna a světice. Mši sloužil pomocný pražský biskup Zdenek Wasserbauer.

První postní pátek: Modlitba za oběti zneužívání

cirkev.cz - Pá, 19/02/2021 - 09:15
První pátek postní doby se církev v modlitbě obzvláště zaměřuje na oběti sexuálního zneužívání – upozorňuje na to nová webová stránka Papežské komise pro ochranu nezletilých. Modlitba je součástí procesu uzdravení pro oběti zneužívání, ale také pro jejich rodiny a pro celou komunitu věřících.

Mlčení víry

Rádio Vaticana - Čt, 18/02/2021 - 19:23

Malomocenství v dnešní době lze léčit s velkou nadějí na uzdravení. Zůstává však problém stigmatizace, diskriminace a odmítání těch, kdo leprou, či přesněji řečeno Hansenovou nemocí trpí. Trojúhelník vztahu Ježíš, malomocný a společnost je dobrou příležitostí hlouběji promýšlet, co všechno zázrak uzdravení v sobě obsahuje. V rozhovoru s Ježíšem nachází malomocný odpověď, jak má smýšlet sám o sobě ve společnosti, která jej z racionálních důvodů tvrdě izoluje. Milovat druhé neznamená jen chtít jejich dobro, ale dát jim reálnou příležitost dobro dělat.

Nóta o slavení Svatého týdne

cirkev.cz - Čt, 18/02/2021 - 18:15
Svatý stolec vybízí biskupy k přijetí prozíravých rozhodnutí při plánování obřadů Svatého týdne, aby se liturgie slavily ku prospěchu Božího lidu s ohledem na dobro svěřených duší a zároveň s respektem k ochraně zdraví a v souladu se směrnicemi občanských autorit zodpovídajících za společné dobro. Čteme o tom v nótě Kongregace pro bohoslužbu a svátosti.

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 0 hostů.

Kdo je nový

  • rozalka
  • miki
  • Trtci
  • Michaela
  • miško

pečeť