cirkev.cz

Syndikovat obsah
cirkev.cz - aktuality
Aktualizace: 3 hodiny 9 min zpět

Papež František se v Assisi setká s chudými lidmi

14 hodin 14 min zpět
Papež František se 12. listopadu vypraví na soukromou návštěvu Assisi, aby se zde setkal s chudými lidmi z celé Evropy, v předvečer Světového dne chudých, který připadá na 33. neděli v liturgickém mezidobí, letos tedy na 14. listopad.

Už vím - Proč Pán Ježíš nechce, abychom byli lepší než ostatní?

22 hodin 14 min zpět
Přinášíme další video v rámci pořadu P. Romana Vlka s názvem "UŽ VÍM", ve kterém odpovídá na otázky dětí.

Pálffyho palác hostí unikátní výstavu o sv. Ludmile

Pá, 15/10/2021 - 14:30
Jedinečnou výstavu věnovanou přemyslovské kněžně sv. Ludmile si budou moci od 15. října zájemci prohlédnout v Pálffyho paláci na pražské Malé Straně zdarma.

Kardinál Schönborn: Co nám chce Bůh sdělit skrze člověka

Pá, 15/10/2021 - 14:30
Papež zvolil novou formu biskupské synody, abychom mohli pochopit, co nám chce Bůh říci skrze zkušenosti moderního člověka, skrze lidské utrpení. Upozorňuje na to kardinál Christoph Schönborn, který byl v Římě jako delegát rakouské církve na zahájení synodálního procesu.

Biskupství plzeňské chce zlepšit hospodaření na svých pozemcích. Projekt Živá půda mu pomáhá k udržitelnému zemědělství.

Čt, 14/10/2021 - 16:30
Biskupství plzeňské se rozhodlo změnit způsob hospodaření na vrácených zemědělských pozemcích. Spojilo se s odborníky z projektu Živá půda, kteří po revizi stavu pozemků navrhli konkrétní opatření a způsob hospodaření, který povede ke zlepšení stavu půdy a jejímu zhodnocení. Jedná se o první projekt takového rozsahu, který využívá potenciál církevních restitucí k zastavení degradace půdy a navrácení života do zemědělské krajiny.

Kristus z Corcovada slaví devadesátku – papežské poselství

Čt, 14/10/2021 - 14:00
Před devadesáti lety (12. října 1931) byla slavnostně odhalena kolosální socha Krista Vykupitele na vrchu Corcovado, který shlíží na Rio de Janeiro. Papež František adresoval obyvatelům této brazilské arcidiecéze blahopřejné poselství prostřednictvím kardinála státního sekretáře, Pietra Parolina.

Veřejná konzultace k Národnímu plánu obnovy „Rozvoj kulturního a kreativního odvětví“

Čt, 14/10/2021 - 13:30
Ministerstvo kultury pořádá online veřejnou konzultaci k Národnímu plánu obnovy – komponenta: „Rozvoj kulturního a kreativního odvětví“. Ta se uskuteční ve čtvrtek 21. října od 10.00 hod.

Začala rekonstrukce baziliky sv. Vavřince a Zdislavy v Jablonném v Podještědí

Čt, 14/10/2021 - 11:30
Koncem září začala rekonstrukce baziliky sv. Vavřince a Zdislavy v Jablonném v Podještědí. Očekává se, že stavební práce potrvají dva roky. V květnu letošního roku byly jako první dokončeny varhany. Rekonstrukce, která bude financovaná převážně z prostředků Evropské unie, se dotkne hlavně interiéru a podzemí. Přibyde také bezbariérový přístup.

128. plenární zasedání ČBK se uskuteční ve Špindlerově Mlýně

St, 13/10/2021 - 14:45
Čeští a moravští biskupové i představitelé mužských a ženských řádů se sejdou na svém 128. plenárním zasedání, které se bude konat ve dnech 18. - 20. října 2021 na Erlebachově boudě ve Špindlerově Mlýně. Zasedání se bude účastnit i apoštolský nuncius arcibiskup Charles D. Balvo.

Papež Jan Pavel I. bude blahořečen

St, 13/10/2021 - 14:15
Papež František uznal zázrak uzdravení na přímluvu svého předchůdce ctihodného Jana Pavla I., který společně s šesti dalšími osobami bude prohlášen za blahoslaveného.

Papež František: Křesťanská svoboda jako kvas všeobecného osvobození

St, 13/10/2021 - 13:30
Při pravidelné středeční audienci papež František pokračoval ve svém výkladu listu apoštola Pavla Galaťanům a řekl, že křesťanská svoboda nevstupuje do konfliktu s kulturami nebo tradicemi, které jsme obdrželi, ale spíše do nich zavádí novou svobodu, osvobozující novinku, evangelium.

Papež jmenoval apoštolského administrátora kolínské arcidiecéze

St, 13/10/2021 - 11:15
Papež František včera jmenoval mons. Rolfa Steinhäusera apoštolským administrátorem sede plena et ad nutum Sanctae Sedis, tj. s plnými pravomocemi a až do odvolání, pro kolínskou arcidiecézi, vyplývá z tiskového prohlášení Svatého stolce.

Téměř deset tisíc dětí ve škole. Arcidiecézní charita Praha slaví 20 let pomoci v Ugandě

Út, 12/10/2021 - 14:45
Uganda byla historicky první africkou misí Arcidiecézní charity Praha. V roce 2001 zde začal pomáhat program Adopce na dálku®, který tehdy úspěšně fungoval v Indii. Brzy přibyly další rozvojové programy na pomoc celým komunitám v oblasti zdrojů obživy, zdravotní péče a vzdělání. Za dvěma dekádami působení pražské Charity v Ugandě se ohlédneme s jejím ředitelem, JAROSLAVEM NĚMCEM.

Itálie prožila dvojí beatifikaci

Út, 12/10/2021 - 14:15
Při nedělní modlitbě Anděl Páně požádal papež František o potlesk pro dva nové blahoslavené: zakladatelku řádu klarisek-kapucínek, Marii Laurencii Longovou, a zakladatele oblátek Nejsvětějšího Srdce, otce Francesca Mottolu.

Svatý Hostýn bude o víkendu dějištěm tradiční Svatohubertské pouti

Út, 12/10/2021 - 14:15
Sobota, 16. října, bude na Svatém Hostýně patřit mysliveckým tradicím. Po roční pauze, způsobené protiepidemickými opatřeními, se zde uskuteční tradiční Svatohubertská pouť s kompletním doprovodným programem, která vyvrcholí slavnostní mší svatou, celebrovanou arcibiskupem Janem Graubnerem.

Aby synoda nezůstala na papíře... Rozhovor s P. Czudkem a Hanou Pohořalou

Út, 12/10/2021 - 12:15
Minulý víkend probíhal ve Vatikánu ve znamení začátku synodálního procesu. Slavnostní inaugurace se zúčastnila Hana Pohořalá, která byla jmenována rovněž delegátkou CCEE za Evropu. Spolu s rektorem Papežské koleje Nepomucenum, otcem Romanem Czudkem, však patří také do pětičlenného koordinačního týmu synodálního procesu v naší zemí. Položili jsme jim několik otázek.

Papež k řeholnicím: Božím stylem je blízkost, soucit a něha

Út, 12/10/2021 - 11:45
Papež přijal na audienci účastnice 21. generální kapituly Milosrdných sester sv. Jeanne-Antide Thouretové. František v souvislosti se zahájením synody připomněl, že zasvěcené osoby jsou nenahraditelnou součástí velkého společenství na cestě, kterým je církev.

Vývoj církevní legislativy v otázce zneužívání nezletilých

Út, 12/10/2021 - 08:30
O vývoji právních norem v boji proti zneužívání, novinkách církevní legislativy směřujících k zajištění ochrany nezletilých, ale také o statistikách případů trestných činů z této oblasti hovoří soudní vikář a vysokoškolský pedagog P. Th.Dr. Libor Botek ThD. a státní zástupkyně Mgr. Jiřina Navrátilová.

Synodální proces: Učit se to, co znamená žít spoluzodpovědnost za církev.

Po, 11/10/2021 - 14:00
P. Josefa Mikuláška, jednoho z pěti členů národního synodálního týmu, jsme požádali o odpovědi na několik dotazů ohledně významu synodálního procesu, do kterého vstoupila celá katolická církev tuto neděli.

Sestra Gloria je volná a včera se setkala s papežem

Po, 11/10/2021 - 12:45
S radostí bylo přijato oznámení, že v Kolumbii narozená františkánská řeholnice sestra Gloria Narvaezová je na svobodě, čímž konečně skončilo utrpení, které snášela díky své nesmírné odvaze, víře a statečnosti. Včera ráno před zahajovací mší synody se sešla ve Vatikánu s papežem Františkem, jak včera krátce před polednem potvrdilo Tiskové středisko Svatého stolce.

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 1 host.

Kdo je nový

  • rozalka
  • miki
  • Trtci
  • Michaela
  • miško

pečeť