cirkev.cz

Syndikovat obsah
cirkev.cz - aktuality
Aktualizace: 2 hodiny 21 min zpět

Již známe program RedWednesday v Praze. Kdo se přidá?

5 hodin 39 min zpět
Letos poprvé si i v České republice chceme připomenout lidi z celého světa, kteří jsou pronásledovaní pro svoji víru. Učiníme tak prostřednictvím kampaně Červená středa (#RedWednesday), která se bude konat 28. listopadu 2018. Představujeme pražskou část programu; jako pozvánku, ale i jako povzbuzení pro další zájemce z dalších měst a obcí v ČR.

Český rozhlas opět vydává noty k České mši vánoční J. J. Ryby

7 hodin 39 min zpět
Hudební vydavatelství a nakladatelství Českého rozhlasu se rozhodlo znovu vydat jeden z klenotů české hudby, pocházející z rožmitálského kúru. Noty k České mši vánoční J. J. Ryby tak chce obnovit a zpracovat i pro další generace; a to hned ve třech provedeních - v původním znění, pro komorní obsazení a v podobě klavírního výtahu.

Vatikán vyzval k důslednému boji proti obchodu s lidmi

8 hodin 54 min zpět
Arcibiskup Bernardito Auza, stálý pozorovatel Vatikánu při OSN, vystoupil na konferenci týkající se přijetí opatření proti obchodu s lidmi a modernímu otroctví. Prohlásil, že díky aktivitám nejrůznějších iniciativ došlo k výraznému pokroku v této oblasti, přesto však raketově stoupá počet osob, které jsou sexuálně zneužívány, zotročovány nebo jsou prodávány jejich orgány.

Nigérie: Unesení kněží byli propuštěni na svobodu

8 hodin 54 min zpět
Čtyři katoličtí kněží unesení neznámými ozbrojenci v Nigérii počátkem minulého týdne byli po několika dnech propuštění na svobodu. Oznámil to kancléř beninské arcidiecéze Mike Oyanoafoh.

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. listopadu 2018

12 hodin 24 min zpět
Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele a chtěli by se připojit alespoň prostřednictvím médií, nabízíme přehled bohoslužeb, vysílaných během následujících dní přímým přenosem. V Televizi Noe, Radiu Proglas a na Českém rozhlasu.

Programové tipy Radia Proglas na 46. týden 2018

So, 10/11/2018 - 10:00
V týdnu od 12. do 18. listopadu uslyšíte na Proglasu rozhovor s filosofem a signatářem Charty 77 Danielem Kroupou, nebo pořad Lví silou, vzletem sokolím, který se věnuje historii Sokola.

V neděli 11. listopadu můžeme zvláště vzpomenout na oběti válečných konfliktů

Pá, 09/11/2018 - 11:15
100 let od konce první světové války či pohřby českých vojáků nedávno padlých v Afghánistánu jsou dobrým důvodem pro to, aby se v tuto neděli na 2 minuty a 20 sekund rozezněly zvony v chrámech napříč ČR či proběhly další modlitební vzpomínky. Na oběti konfliktů se bude 11. listopadu 2018, v Den válečných veteránů, vzpomínat od Prahy po Ostravu.

Asie Bibiová byla údajně propuštěna z vězení

Čt, 08/11/2018 - 15:30
Ve středu 7. listopadu byla zveřejněna informace, že Asia Bibiová byla propuštěna z vězení a byla transportována letadlem na neznámé místo. Její manžel Ashiq Masih požádal italskou vládu o pomoc.

Mše za oběti sexuálního zneužívání

Čt, 08/11/2018 - 14:30
18. listopadu si připomeneme Evropský den na ochranu dětí proti sexuálnímu vykořisťování a pohlavnímu zneužívání. V rámci katolické církve budou v tento den slouženy mše svaté za oběti sexuálního zneužívání v dětství, zvláště za ty, kteří byli zneužiti služebníky církve.

Jak si letos připomenout Den Bible?

Čt, 08/11/2018 - 14:30
Na neděli 18. listopadu připadá letos Den Bible, který se tradičně slaví týden před Slavností Ježíše Krista Krále. Záměrem je podpořit šíření Bible v našich zemích a proto v tento den probíhá v katolických kostelích sbírka. Níže najdete různé tipy, jak si Den Bible připomenout; ve farnosti, při výuce náboženství nebo doma v rodině.

Češi vezou finanční pomoc iráckým křesťanům

Čt, 08/11/2018 - 14:15
Olomoucký arcibiskup Jan Graubner se společně s dalšími lidmi vydal do iráckých měst zničených bojovníky tzv. Islámského státu, aby zmapoval potřeby obyvatel v místech poznamenaných válečnými událostmi.

Noví světci: Nazaria Ignazia od sv. Terezie od Ježíše

Čt, 08/11/2018 - 11:15
Poslední ze sedmi nových světců je španělská misionářka Nazaria Ignazia od sv. Terezie od Ježíše. Své povolání k misionářskému životu poznala v Bolívii, kam byla vyslána sloužit v hospici pro seniory. Evangelizace, zasazení se pro jednotu církve, rozšíření Božího království, pomoc chudým a podpora žen byly hlavními projevy její práce, která ji vedla k založení kongregace Misijních sester papežského křížového tažení, jež měla být „křížovým tažením lásky, objímající celou církev“.

Česká biskupská konference má nové logo

St, 07/11/2018 - 15:30
Česká biskupská konference změnila k 7. listopadu své oficiální logo. Cílem je sjednocení barevné identity a vytvoření grafického manuálu, který reflektuje potřeby dnešní doby.

Papež František: Nikdo není vlastníkem majetku, ale jeho správcem

St, 07/11/2018 - 13:30
V dnešní pravidelné audienci se papež František zaměřil na sedmé přikázání „Nepokradeš“. Vyzdvihl, že každé bohatství, které má být dobré, musí mít sociální rozměr, neboť to, co opravdu vlastním, je to, co mohu darovat. Dále papež připomněl, že kořenem všeho zla je láska k penězům, a tudíž sedmé přikázání v tomto smyslu znamená, využívat svého majetku k prokazování lásky druhým.

Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na listopad

St, 07/11/2018 - 12:45
I v tomto měsíci se můžeme zapojit do Celosvětové modlitby s papežem Františkem. Tématem k promýšlení má být snaha, abychom v denní liturgii srdcem vyhlíželi Pána, který stále přichází.

Uvažujete o studiu či bádání v Německu? Můžete využít stipendia KAAD

St, 07/11/2018 - 09:30
Do 15. ledna roku 2019 můžete žádat o stipendium od německé katolické organizace Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst e.V. (KAAD). Příležitost pro mladé křesťanské akademiky získat zahraniční zkušenosti na dobu 2-36 měsíců je tu.

Noví světci: Maria Katherina Kasperová

St, 07/11/2018 - 09:00
Marie Katherina Kasperová je další se sedmi nových světců, kteří byli svatořečeni 14. října 2018 papežem Františkem v Římě. Láska k Bohu, služba nejchudším a její jednoduchý život, kterým druhým dávala jasný příklad k následování, jsou hlavními atributy nové světice, jež dokázala bez jakýchkoliv prostředků a vzdělání vytvořit velké Boží dílo na poli evangelizace a sociální práce.

Mají čínští křesťané u nás naději?

Út, 06/11/2018 - 15:45
Internetový deník Aktuálně.cz zjistil, že po první zamítavé reakci odvolacích soudů se nyní v ČR objevil i první případ úspěchu členky skupiny čínských křesťanů pobývajících v republice, kterým byly zamítnuty žádosti o azyl z důvodu údajného neprokázání pronásledování pro víru v jejich vlasti. Dle několika na sobě nezávislých zdrojů žena uspěla s žalobou proti zamítnutí u krajského soudu v Ostravě.

Papež František: Dobrá politika slouží míru

Út, 06/11/2018 - 15:00
Svatý stolec dnes zveřejnil poselství papeže Františka k 52. Světovému dni míru, který se bude slavit 1. ledna. Věnuje se důvěře, úctě a odpovědnosti.

Poselství papeže Františka ke Světovému dni chudých 2018

Út, 06/11/2018 - 14:00
V neděli 18. listopadu 2018 si bude církev připomínat Světový den chudých, který papež František ustanovil na závěr roku Božího milosrdenství vždy na 33. neděli v mezidobí. Letos proběhne již po druhé a ve svém poselství se papež opřel o slova žalmu „Hle, ubožák zavolal a Hospodin slyšel“ (Ž 34,7).

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 4 hosté.

Kdo je nový

  • rozalka
  • miki
  • Trtci
  • Michaela
  • miško

pečeť