Rádio Vaticana

Syndikovat obsah RadioVaticana.cz
RadioVaticana.cz, nejnovější články.
Aktualizace: 47 min 26 sek zpět

Slavení eucharistie - přijímání

47 min 26 sek zpět
Slavení mše, jejíž různé momenty procházíme, se podřizuje přijímání, tedy spojení s Ježíšem. Je to svátostné přijímání, nikoli duchovní, které můžeš uskutečnit doma, když vyslovíš: „Ježíši, chtěl bych tě duchovně přijmout“. Svátostně naopak přijímáme Kristovo tělo a krev.

Kristův extrémní čin - ukřižování a vzkříšení – je užitečný

So, 24/03/2018 - 21:46
Dnešní evangelium (srov. Jan 12-20-33) podává jednu epizodu z posledních dnů Ježíšova života. Došlo k ní v Jeruzalémě, kam přišel na svátek židovské Paschy. Na tuto sváteční bohoslužbu přišlo také několik Řeků. Byli vedeni náboženským cítěním, přitahovala je víra židovského lidu a poněvadž slyšeli vyprávět o tomto velkém prorokovi, přišli k Filipovi, jednomu z dvanácti apoštolů a prosili jej: „Rádi bychom viděli Ježíše“ (v.21).

Kde je senzacechtivost, užívejme střízlivost

So, 24/03/2018 - 21:46
Vatikán přiznal manipulaci s fakty - referovala v těchto dnech média, dokonce i česká. O co jde? Mons. Dario Edoardo Vigano, prefekt Sekretariátu pro komunikaci, což je úřad zodpovědný za vatikánskou knižní, tiskovou, rozhlasovou, televizní a internetovou produkci, prezentoval 12. března jedenáct knižních svazečků, vydaných Vatikánským knižním nakladatelstvím, o teologii papeže Františka. Citoval při té příležitosti před několika novináři ze soukromého listu Benedikta XVI., ve kterém emeritní papež odpovídal na jeho prosbu o jejich recenzi.

Jedinou nepřemožitelnou zbraní je láska živená vírou

So, 24/03/2018 - 00:07
Homilie papeže Františka při mši sv. v San Giovanni Rotondo.

Sloužení mše svaté bylo středem jeho spirituality

So, 24/03/2018 - 00:07
Promluva papeže Františka na setkání s obyvateli Pietrelciny.

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 4 hosté.

Kdo je nový

  • rozalka
  • miki
  • Trtci
  • Michaela
  • miško

pečeť