Kázání pro děti: "Radostného dárce miluje Bůh"

Verze pro tisk

Ahoj děti, tak vás vítám na první rodinné mši svaté v novém školním roce. Moc se na vás Matěj s Bonifácem těšili. A vy také?
Poslouchejte, co se Matějovi přihodilo….

Během prázdnin byl s rodiči na dovolené a tam se seznámil s novým kamarádem Pavlem. Prožili spolu moc krásných dobrodružství a tento týden měl Pavel přijet za Matějem na návštěvu. Matěj se těšil, že spolu půjdou na kolotoče a na moc dobrou zmrzlinu a taky do zoologické zahrady. Pořádně celou návštěvu promyslel a těšil se, jak si to společně pěkně užijí. Jenomže to dopadlo jinak…

Místo Pavla přišel dopis, ve kterém nebyla moc dobrá zpráva. Matěj se do něj začetl : „Milý Matěji, nemůžu přijet, protože se přes naši vesnici přehnala obrovská bouře a udělala všude mnoho škody. Strašně jsem se bál těch hromů, blesků, vichru.. Nemáme teď peníze ani na kolotoče ani na zmrzlinu a pomáhám mamince s uklízením našeho domečku a zahrádky.“

Matěj si řekl: „Ach jo, tak to teď budu muset jít na kolotoč sám a na zmrzku taky. Ale asi mi moc nebude chutnat.“ Maminka Matěje poslouchala a povídá:„Matěji, už jsi velký a moudrý kluk a určitě dokážeš přijít na to, že bys radost z kolotoče asi neměl, když Pavel má teď tolik práce.! Co myslíš, že by udělal Pán Ježíš na tvém místě? Šel by se povozit na kolotoč a snědl by všechnu zmrzlinu sám…?“

Matěj chvíli přemýšlel, a pak řekl: „Kdepak, to by Pán Ježíš určitě neudělal, on není sobecký. Já tu zmrzku a kolotoče nemusím mít a ty peníze pošleme Pavlovi, asi je teď moc potřebují, aby si mohli opravit domeček.“ Maminka Matěje pohladila a řekla: „Teď má z tebe Pán Ježíš určitě radost!“
Hned druhý den šli spolu na poštu a poslali jim dárek na spravení domku.

Večer, když se spolu modlili, tak vzpomněli na všechny smutné, chudé..prostě na ty, kteří prožívají nějaká velká i malá trápení.

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 8 hostů.

Kdo je nový

  • rozalka
  • miki
  • Trtci
  • Michaela
  • miško

pečeť