Postní zamyšlení - 2. neděle postní a 2. týden postní

2. neděle postní

1. března 2015

Mk 9,2-10

Po šesti dnech vzal Ježíš s sebou Petra, Jakuba a Jana a vyvedl je na vysokou horu,aby byli sami. A byl před nimi proměněn.

(Mk 9,2)

Každý z nás určitě někdy zažil chvíli, kdy si uvědomil dotek Boha a jeho řádu. Mnohdy se toto „nahlédnutí za oponu“ stalo příčinou důležitých rozhodnutí a rozhodování, příčinou nových životních postojů i vytrvání v dobrém.

Apoštolům měla tato setkání pomoci, aby se za krátký čas lépe zorientovali ve zmatku šokujících pašijových událostí. Aby v nich vyrostla a zesílila víra v Ježíše a v to, co přesahovalo jeho lidství.

„Otec se zjevil přímo ve svém Slově, které bylo viditelné a jehož se všichni mohli dotýkat, i když ne všichni v něj stejně uvěřili; všichni však viděli v Synu Otce, neboť neviditelnou skutečností Syna je Otec a viditelnou skutečností Otce je Syn“.

sv. Irenej, Proti bludným naukám

2. postní týden

pondělí – 2. března 2015

Jakou mírou měříte, takovou se naměří zas vám.  Lk 6,36-38

Když se ti chce někoho odsoudit, odsuď sebe.

úterý – 3. března 2015

I kdyby jak šarlat byly vaše hříchy, Bůh je vybílí jako sníh. Iz 1,10.16-20

Bůh je vždycky připraven odpustit nám.

středa – 4. března 2015

Syn člověka nepřišel, aby si nechal sloužit, ale aby sloužil a dal svůj život za všechny. Mt 20,17-28

Křesťan má být šiřitelem dobroty a milosrdenství.

čtvrtek – 5. března 2015

Já, Hospodin, zpytuji srdce a ledví.... Jer 17,5-10

Kdo skládá svou důvěru v Boha, má ve svém srdci zárodek věčnosti.

pátek – 6. března 2015

Kámen, který stavitelé odvrhli, stal se kvádrem nárožním. Mt 21,33-43.45-46

Ježíš podrží stavbu našeho života a dá jí pevnost.

sobota – 7. března 2015

Vstanu a půjdu k svému otci. Lk 15,1-3.11-32

Když začneš Boha prosit o odpuštění, dá ti pocítit radost z odpuštění ještě dříve, než všechno dořekneš