Tříkrálová sbírka 2022 aneb změna je život

I když pořád žijeme v „covid“ době, jsme moc vděčni Pánu Bohu, že nám letos umožnil uskutečnit Tříkrálovou sbírku „běžným“ způsobem, a to obchůzkou po domech.

Jak už jsem předeslala – změna je život…, tak těch změn letos bylo několik:

• Někdo dostal změněnou trasu
  • Někdo se nám během chvilky stihl opálit až dočerna
  • Jedna skupinka si vypomohla „přespolní“ posilou
  • Některé rodiny vydaly maximum svých dětí, členů, kteří se zapojili do koledování
  • Někteří lidé očekávali malé koledníčky a ono přišli koledníci, ač ne příliš velcí věkem, tak nám za ty 2 roky, co se nechodilo, zkrátka povyrostli a mnozí je nepoznali
  • Z některých koledníčků se stali vedoucí skupinek
  • Z fary se stalo „výdejní“ okénko – podle jednoho z koledníků - „…takové nemají ani v Kauflandu…“
  • Změnila se nám i vykoledovaná částka, která trhla dosavadní rekord a vyšplhala se na 151 879,-Kč.

Pán Bůh zaplať všem, kteří jakkoliv pomohli či také podpořili a přispěli na tuto sbírku.

A jedná úsměvná historka na konec. Přestože změn bylo letos hodně, tak jsme to ještě nedotáhli tak daleko, abychom uspokojili všechny Nivničany. Po odzpívání známé písničky „My tři králové…“ se z jednoho domu ozvalo: „…ty brďo, vy neberete karty?“ Situaci zachránila pokladnička malého klučíka.

HS

Fotky z Tříkrálové sbírky 2022