Tříkrálová sbírka v číslech

Verze pro tisk

11. ročník Tříkrálové sbírky

V Nivnici koledovalo 21 skupinek, tzn. 21 vedoucích s 69 koledníky.

Nejmladším koledníkem byla tříletá Rozálka, mezi nejstarší patřily holky středoškolačky, což velmi oceňujeme.

Koledníky můžeme věkově rozdělit takto:

 • MŠ – 6x
 • 1. stupeň – 39x
 • 2. stupeň – 22x
 • 3. stupeň – 2x

Na faře se snědlo asi 14 kg párků, 160 rohlíků a vypilo x litrů čaje.

Pro potřebné jsme nasbírali částku 91.335 Kč.

Sbírka od svého začátku v 13. hodin až do úplného spočítání a potvrzení poslední nasbírané koruny trvala 2 hodiny 45 min.

Teplota vzduchu:  ± 5°C

Srážky: podle toho, jak dlouhý úsek skupinka měla :-)

Velké díky patří:

 • Dětem, které se rozhodly, že budou koledníky
 • Rodičům, kteří podpořili a přihlásili své děti
 • Vedoucím, kteří byli ochotni doprovázet děti
 • Ženám, které připravily oblečení pro koledníky (ať už na faře nebo doma u šicího stroje) 
 • Náhradníkům (vedoucím skupinek i koledníkům), kteří na poslední chvíli zaskočili za nemocné
 • Kuchařkám, které se postaraly o vyprahlá a hladová tělíčka
 • A v neposlední řadě také těm, kteří neváhali a otevřeli našim koledníčkům

Hlášky ze sbírky:

 • „Teto, dáte ně recept na ten čaj? Naša mamka takový neumí.“
 • Šesťák vůči druhákovi (po obdarování penězi, které byly určeny pro koledníčky): „Daj  to tam! Šak je to na dobrú věc.“

Doufejme, že se sychravé počasí neodrazí na zdraví a že se příští rok sejdeme minimálně ve stejném počtu jako letos. DÍKY VÁM!!!


Pomozte nám, prosím, doplnit naše online fotoalbum Tříkrálová sbírka 2011 a pošlete nám své fotky, které jste během sbírky pořídili...

Fotky můžete poslat na email admin(zavináč)farnost.nivnice.cz

Výsledky Tříkrálové sbírky za Charitu Uherský Brod 2011

Tabulku s výsledky najdete na stránkách farnosti Dolní Němčí nebo zde. 

Cukroví?Proč ne...

I já chci přispět svou troškou do mlýna. Zastávám názor,že malá odměna pro koledníčky není ničím špatným. Přece odměna není prvořadým cílem - děti ve svém volném čase jdou,aby získaly nějaké peníze pro ty, kteří to potřebují. Dokáží se odpoutat třeba od televize a chodit za různého počasí po Nivnici. Vlastně svým počínáním přinášejí také radost, a to bylo jistě znát. Nestačilo jim jen zazpívat, chtěly zpívat všechny sloky, a to navzdory tomu,že už jim ke konci kapalo za krk:-) A že dostaly za svůj zpěv odměnu?Proč ne.Mnohé tetičky se na ně už pečlivě připravovaly a moc se na ně těšily.Takže radost byla dvojnásobná..kéž by i nám dospělým zůstalo jejich nadšení udělat něco pro druhé...

Je vidět, že se debata hezky

Je vidět, že se debata hezky rozbíhá. To je dobré, jen ať jsou všichni, kdo chtějí, slyšet. To je jeden z účelů tohoto webu. Neexistuje přece špatný názor. Může být jen špatně pochopen.

Nedá mi to, abych také

Nedá mi to, abych také nepřipsala svůj názor. Určitě si nemyslím, že děti chodí za krále kvůli odměně, kterou dostanou. Myslím, že dnešním dětem není cukroví až tak vzácné a pokud dostanou nějakou tu korunu, je to výraz poděkování a nejsou to nijak závratné částky. Mě osobně by "haňba fackovala", kdybych koledníčkům něco "nepodstrčila". Zajímalo by mě kolik peněz z vybraných částek z celé republiky se opravdu dostane potřebným. Jistě jsou v nich zahrnuty platy, režijní náklady apod.
Kritikovi nebo kritičce odměňování doporučuji, ať si příští rok vezme úsek bytovky - odpadne jim starost co s penězi či čokoládou.

Cukroví?

Právě jdu ode dveří, kde jsem přebrala tři deličokoládky pro holky od paní, ke které jsme v sobotu přišli jako Tříkrálová sbírka. Měla v sobotu v době našeho koledování návštěvu a tak v tom zmatku "zapoměla" čokoládky dětem předat. Dnes navečer se naschvál vypravila k nám, protože samozřejmě děcka nepoznala, tak abych jim to předala. No co k tomu dodat? Měla jsme jí snad cukroví vrátit se slovy, že to děcka nevede k dobrovolnosti?!

Blanka

My děkujeme Hance za organizaci nás všech! Tím, že přibylo skupinek, sme měli za hoďku pochozené a stihly to vlastně než začalo pršat. Jsme spokojené aj s novým revírem, bylo úplně jiné než na bytovkách (měly sme část Komenského.)Holkám bylo lůto, že už je konec, prý by zpívaly aj dál. Tak snad je nadšení neopustí a sejdeme se i příští rok!

Proč dnešní děti nemohou dělat nic zadarmo?

Naše děti byly letos koledovat na Tři krále poprvé. Líbí se mi tato novodobá tradice. Líbí se mi, jakým milým způsobem Charita oslovuje své dárce. Byla jsem ráda, že děti vyrostly a mohou se i oni na tomto díle podílet. S tím jsme také vyrazili do ulic. Spousta lidí už nás vyhlíželo, připojilo se k nám s písničkou.. Bylo to opravdu příjemné a přátelské.

Jedna věc mi ale vrtá hlavou... V některých domech to lidem nedalo a přidali i nějakou tu sladkost pro děti. Někteří dokonce dělili peníze pro charitu a pro koledníky. Jistě, ono se to nabízí... děti dobrovolně chodí dům od domu a bez nároku na nic koledují pro potřebné...

Jenže mě to mrzelo. Doma jsme dětem vysvětlovali, že nebudou koledovat pro sebe, ale pro ostatní, kteří to potřebují mnohem víc. Brala jsem celou akci jako příležitost děti něco naučit, pochopit a ono se to takhle zvrtne.. Copak dnešní děti nemohou dělat nic zadarmo? Nemohou zažít dobrý pocit prostě jen z toho, že udělaly něco pro druhé? A navíc. Tříkrálová sbírka je projekt Charity. Myslím, že není na místě se v rámci této sbírky "přiživit" a "urvat si" taky něco pro sebe...

Peníze jsme do pokladničky dali všechny a nejradši bych tam nacpala tou malinkatou dírkou i všechny ty sladkosti. Nebo bych je shromáždila na faře a někde darovala nebo jinak využila.. Nebo jak jste to vyřešili vy? Máte podobnou zkušenost?

Přála bych tříkrálovým koledníčkům, aby zažívali především hřejivý pocit na srdíčku z toho, že udělali něco pro druhé a užili si párky na faře a další podpůrné akce, které jsou se sbírkou spojené...

Už se těšíme na příští rok!

Já osobně bych také nekazil

Já osobně bych také nekazil děcka tým, že bych jim cpal peníze. Maximálně malú čokoládku ale jinak nic. Časem by sa to mohlo zvrhnút do toho, že na charitu pujde míň než děckám do kapes a místo malých čokoládek budú dostávat plné igelitky - tak jak to je už teď na Mikuláša nebo Šlahačku. Nekazme děcka a čistý úmysl ať jasně zazáří! řekl stařeček Pagáč a nacpal si faju

... zadarmo!

Můj názor je, že už to, že se děti přihlásily, obětovaly sobotní odpoledne, nepřízeň počasí a taky mnohdy posměch kolemjdoucích, je pro tyto děti zkušenost a je jím to nutné dát k dobru. Sladkou odměnu dostaly jenom v některých domácnostech, takže jinde opravdu zpívaly "zadarmo". Nemyslím si, že by se nedaly sebrané cukrovinky někam předat,ale kam? Do nemocnice, tak mají mnohde dietu, a taky by asi nešlo dát potraviny nekontrolané, to asi platí i o dětských domovech apod. Taky po Vánocích mají sladkostí všichni určitě dost, takže si nemyslím, že by děti chodily na Tři krále kvůli nim. Jsou to hodné děti, díky Pánu Bohu za ně.

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 3 hosté.

Farnost Nivnice @ Podcast

Pravidelné zvukové přenosy bohoslužeb a farních akcí
z kostela Sv. Andělů strážných.

pečeť