Rodinné mše sv.

Co je nového se dozvíte v odkazu Články online.

BonifácMatějO RODINNÝCH MŠÍCH SV.

V říjnu roku 2010 byla první rodinná mše s otcem Petrem Martinkou. Konají se jednou do měsíce, víceméně vždy
3. neděli v měsíci
při nedělní mši sv. v 10:30 hod

Mší sv. děti provází
anděl Bonifác a kluk Matěj

PROČ RODINNÉ MŠE SVATÉ VZNIKLY?

Hlavní myšlenkou, která vedla ke vzniku rodinných mší sv., bylo umožnit rodinám přijít na mši sv. spolu a spolu ji prožívat. V mnohých našich rodinách se rodiče (mnohdy i za pomoci prarodičů) o nedělích střídají, aby někdo z nich mohl doma pohlídat malé děti, které by jinak na mši sv. vyrušovaly. Tyto mše sv. jsou příležitostí pro rodiny v širokém slova smyslu (přes všechny generace) být na mši sv. pohromadě. Děti jsou zapojovány do některých prvků z liturgie, aby jim jednotlivé úkony byly bližší a pochopitelnější a aby nebyly jen pasivními posluchači.

PUTOVNÍ KNIHA

V tomto smyslu má také jakákoli rodina možnost "vzít si mši sv. na starost" a vložit do ni svůj úmysl, s kterým na mši přichází. Pokud se tak rozhodne, může se zapsat na seznam na nástěnce rodinných mší sv. v předsíni kostela. Existuje kniha, kterou si rodiny z celé farnosti předávají. Při jejím získání na sebe berou „službu na mši svatou“, tj. starost o první a druhé čtení, přímluvy a nesení darů. Přímluvy lze vymyslet vlastní nebo přečíst klasické.

ZPĚV A DĚTSKÁ PÍSNIČKA

Zpěv zajišťují zpěváci. Navíc se po kázání zpívá s dětmi písnička, která souvisí s katechezí. Písnička je dětská, ale zapojit se může každý. V týdnu před rodinnou mší sv. je vždy setkani, kde se pisnička cvičí. Na nácvik může přijít kdokoliv, kdo by písničku rád slyšel už dříve, než v neděli. Písnička se cvičí také vždy v neděli deset minut přede mší svatou.

klukkočárek