Ohlášky - 30.7.2017 - 17. neděle v mezidobí

• Kvůli změně kněží v naší farnosti a jinému termínu dovolené došlo také k posunu některých úmyslů mší svatých. Pozorně sledujte ohlášky, a pokud by termín někomu nevyhovoval, přijďte se, prosíme, domluvit do sakristie.
  • Vzadu v kostele na stolečku jsou přihlášky na farní pouť, která se uskuteční ve středu 23. 8. 2017. Navštívíme tři místa: Koclířov – centrum Fatimského apoštolátu. Zde budeme slavit mši svatou a pak bude následovat duchovní program s prohlídkou kostela a celého areálu; Hradec Králové – navštívíme katedrálu Sv. Ducha a kostel zasvěcený Nanebevzetí Panny Marie, v jednání je navštívení některých prostor biskupské rezidence; Poutní místo Homol – kostel zasvěcený Panně Marii Bolestné s unikátním schodištěm připraveným k modlitbě Velkého růžence, který se zde pomodlíme. Pak prohlídka kostela, kratinká pobožnost na zakončení poutě. Pojedeme jen na jeden den, proto nebudeme zajišťovat občerstvení – jídlo si vezměte s sebou. V jednání je žádanka o povolení vjet na Velké náměstí v Hradci Králové stejně jako výjezd na poutní místo Homol pro ty, kteří se ze zdravotních důvodů nebudou modlit růženec. Vyplněné přihlášky s částkou CZK 700,- se budou vybírat v neděli po ranní i hrubé mši svaté před kostelem dne 30. 7. 2017. Pojeďte, budeme se těšit.
  • Na nástěnce najdete nabídku Brněnské akademie třetího věku na vzdělávací kurzy.
  • Děkanátní pouť na Velehrad za obnovu rodin a duchovní povolání bude v sobotu 2. 9. 2017.
  • Na příští rok 2018 bude na podzim vydán Děkanátní kalendář s fotografiemi i z naší farnosti.

„ Bez Božího požehnání, marné lidské namáhání! “