Naše farní knihovna získala řadu novinek

Verze pro tisk

Pro nás, co rádi čteme, je tu dobrá zpráva! Naše farní knihovna získala spoustu krásných nových knížek.

Možná spousta z vás ani neví, že na faře nějaká knihovna pro nás všechny farníky je. Soudím tak podle informací o její návštěvnosti od farní knihovnice paní Šimčíkové. Přitom, když se podíváte do seznamu tady na webu nebo vzadu v kostele, je opravdu z čeho vybírat! Není to nějaký archiv odložených knih, jak by se mohl někdo domnívat, ale opravdu knihovna, která má co nabídnout.

Díky ochotě paní Šimčíkové, která je každou neděli mezi ranní a hrubou mší svatou v knihovně na faře přítomna, si všichni můžeme knížky vypůjčit. Zkušení a stálí čtenáři, kteří znají pravidla půjčování knih, si knížky půjčují už i kdykoli sami.

Knihovna se snaží mít zastoupení knih jak třeba v beletrii, tak i v duchovní a naučné literatuře. Do jednotlivých kategorií – duchovní, beletrie, odborně historické, naučná, biblistika, dětské - jsou knihy v knihovně taky rozděleny. A v tomto duchu byly doplněny i letošní novinky. Sama už se těším na některé z nich.

Zaujala mě třeba další z knih Maxe Kašparů „Třicet případů aneb malé, bílé, kulaté“. Sám autor o této knize napsal: "Nebyl jsem, v případě napsání této útlé publikace, inspirován majorem Zemanem ani jeho třiceti socialisticko - kriminalistickými kousky, ale výzvou mých přátel, abych zavzpomínal na třicet roků své lékařské, především psychiatrické praxe a vybral z nich stejný počet vážných i veselých příběhů."

Další tituly zastoupené v knihovně od tohoto, myslím že mohu říct mámi všemi oblíbeného autora, jsou: Do výšky volím pád, Malý kompas víry, O radostech lidské duše, Sedmero zastavení u klíčové dírky, Ve zpětném zrcátku J. Štreita, Věroměr, Z pláště a dalmatiky, Zápisník potulného kazatele.

Taky bych si chtěla přečíst knížku „Tykadlem víry“ od doktorky Marie Svatošové (jedna ze zakladatelek prvního hospice v ČR). V knížce autorka v osmdesáti intimních dialozích s Pánem názorně ukazuje způsob, jak lze při čtení Bible a modlitbě krok za krokem lépe poznávat Boha, i sebe sama. V knihovně je o této autorky ještě knížka „O naději“.

Všechny novinky najdete v seznamu na těchto stránkách. Pro samotnou knížku, kterou si vyberete, už se musíte vydat v neděli na faru do knihovny :-)

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 7 hostů.

Farnost Nivnice @ Podcast

Pravidelné zvukové přenosy bohoslužeb a farních akcí
z kostela Sv. Andělů strážných.

pečeť