Tříkrálová sbírka 2021 „netradičně“

Verze pro tisk

Už delší dobu se potýkáme s různými omezeními a opatřeními kvůli pandemii. Na ně jsme si docela už i zvykli. Že se omezení dotknout i Tříkrálové sbírky jsme si ale neuměli představit. Jenže stalo se.

Uvědomovali jsme si, že ne všichni lidé mají přístup k online podobě sbírky, proto jsme přemýšleli, jak ji letos uskutečnit. Termín byl jasný – dle kalendáře - sobota 9. ledna 2021. Ale hromadný zpěv není možný, sdružování lidí z různých domácností také ne, je třeba chránit rizikové skupiny seniorů.

Takže jako nejschůdnější nám přišla varianta návštěvy kostela, kde pokladničku jako oko v hlavě :-) „hlídali“ dobrovolníci – vedoucí skupinek. Letos to bylo hlavně o jejich pomoci, ať už s roznosem obálek, aby se informace o způsobu konání sbírky dostala do všech domácnosti obce nebo při službě v kostele. Byli jsme překvapeni, kolik lidí využilo možnosti přijít do kostela, přispět na sbírku, ztišit se v blízkosti vystavené Nejsvětější svátosti nebo podívat se zblízka na náš betlém.

I když letos nebudeme počítat litry čaje, kila párků či počty rohlíků, kterými se obvykle občerstvují malí koledníci na faře, přesto chceme poděkovat všem, kdo byli ochotní vyplnit přihlášku s chutí jít koledovat, všem, kdo připravili obsah obálek pro všechny domácnosti, všem, kdo roznášeli obálky po obci i těm, kteří hlídali v kostele a v neposlední řadě také těm, kteří celý výnos sbírky přepočítali.

Nesmíme zapomenout také na zástupce koledníků, kteří při ranní mši svaté hráli, zpívali a četli čtení. Děkujeme také Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi, kteří byli s námi na mši a krásně přečetli přímluvy.

Všem dětem přejeme, aby jim chuť pomáhat vydržela po celý rok a spoléháme na vás v roce 2022 – snad už v běžných podmínkách. :-)

Celkový výtěžek letošní sbírky netradičním způsobem činí neuvěřitelných 96 777,- Kč.

Pán Bůh zaplať!

HS

Fotky z letošní "netradiční" Tříkrálové sbírky

Kdo je online

Momentálně je online 0 uživatelů a 3 hosté.

Kdo je nový

  • rozalka
  • miki
  • Trtci
  • Michaela
  • miško

pečeť